Категорија: Вести

Град Скопје спонзорира настани што промовираат хомофобија

Постерот за најава на „Мото-фестивал 2015“, чиј официјален и главен покровител е Град Скопје, повторно го содржи хомофобичниот симбол – знак од двајца мажи во сексуална поза пречкртан со црвено – како...

Хомофобија и Град Скопје – три години заедно на фестивалски постер од Ноќни Волци

Градот Скопје веќе трета година по ред поддржува фестивал кој на својот промотивен материјал шири хомофобија преку поставување на знак- забрането за хомосексуалци, реагираат здруженијата за човекови права. Оттаму посочуваат дека...

Реакција за Град Скопје

Почитувани, Коалицијата СЕКСУАЛНИ И ЗДРАВСТВЕНИ ПРАВА НА МАРГИНАЛИЗИРАНИТЕ ЗАЕДНИЦИ најостро го осудува тенденциозното ширење на говор на омраза, хомофобија и дискриминација од страна на организаторите на МОТО ФЕСТИВАЛ и Градот...

Мултикултура организира „Ден на различности“

Здружението Мултикултура, организира недела на различности од 6-8 Мај, во Тетово, Гостивар, Штип и Кочани. „Ден на различности“ е традиционален настан (организиран секоја година), а кој ги промовира заедничките вредности што сите...

Алармантна е состојбата со слободата на изразување во Македонија

Секој што има критичко мислење кон оваа власт е нападнат без оглед дали станува збор за медиумска хајка или физички напади кон неистомисленици. Цензурата во медиумите царува. Во исто време, новинари...

adidas eqt support adv core black turbo red adidas eqt support adv primeknit core black turbo red adidas eqt support adv core black turbo red adidas eqt support adv turbo pink adidas eqt support adv turbo pink available now adidas eqt support adv turbo pink adidas eqt support adv turbo pink adidas eqt turbo red 2017 release date adidas eqt spring 2017 collection adidas eqt adidas eqt support adv adidas eqt turbo red collection black adidas originals eqt support adv adidas eqt adv support adidas eqt support adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support adv blackturbo red adidas eqt support adv turbo red adidas eqt support adv core blackturbo red white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost drops march
adidas Ultra Boost Uncaged Triple Black adidas Ultra Boost Uncaged Solar Red adidas Ultra Boost Uncaged Tech Earth adidas Ultra Boost Uncaged Navy adidas Ultra Boost Uncaged Collection adidas Ultra Boost Uncaged Black/Grey Adidas Ultra Boost Uncaged Core Black Adidas Ultra Boost Uncaged Solid Grey Adidas Ultra Boost Uncaged W Shock Red Ultra Boost Uncaged adidas Ultra Boost Uncaged adidas Ultra Boost Uncaged Scarlet Red adidas Ultra Boost Uncaged Solar Red-Black adidas Ultra Boost Uncaged Grey-Clear adidas Ultra Boost Uncaged Black-White adidas Ultra Boost Uncaged Ray Red adidas Ultra Boost Uncaged Shock Red-Ray Pink adidas Ultra Boost Uncaged Clear Grey adidas Ultra Boost Uncaged Solid Grey-Black-White UltraBoost