Последни написи

„Безомразно“ лого

Најава: Завршен настан од проектот „Справување со говорот на омраза во јавниот дискурс во Македонија“

Македонскиот институт за медиуми и тимот на „Безомразно.мк“, организираат завршен настан од проектот „Справување со говорот на омраза во јавниот дискурс во Македонија“, на 30 март 2015 година (понеделник), во клуб-ресторанот...

Мисијата на ОБСЕ во Скопје организираше тркалезни маси на тема слободата на изразување и говорот на омраза

На 10 и 11 март , Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Младинскиот образовен форум, заеднички беа домаќини на првите две тркалезни маси во Скопје и Кичево на тема: Слобода на...

Наставнички пленум: Учениците се мета на говор на омраза

Наставничкиот пленум со згрозеност и индигнација остро реагира по основ на ваквото грубо кршење на правата на слободно изразување на учениците, се вели во реакцијата на Наставничкиот пленум откако вчера во...

ОБСЕ одбива контакт со медиуми кои емитуваат изјави на Миленко Неделковски

Мисијата на ОБСЕ изразува сериозна загриженост за говорот на омраза кој е користен од страна на контроверзниот новинар Миленко Неделковски. Во реакцијата на Мисијата на ОБСЕ, која беше дистрибуирана до медиумите од страна на...

Македонска НВО ја разви првата апликација за Aндроид и iOS за борба против говор на омраза

Фондацијата Метаморфозис од Македонија ја разви првата мобилна апликација – апликација против говорот на омраза, со цел да ги донесе информациите од оваа област до врвовите на прстите на корисниците...

adidas eqt support adv core black turbo red adidas eqt support adv primeknit core black turbo red adidas eqt support adv core black turbo red adidas eqt support adv turbo pink adidas eqt support adv turbo pink available now adidas eqt support adv turbo pink adidas eqt support adv turbo pink adidas eqt turbo red 2017 release date adidas eqt spring 2017 collection adidas eqt adidas eqt support adv adidas eqt turbo red collection black adidas originals eqt support adv adidas eqt adv support adidas eqt support adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support adv blackturbo red adidas eqt support adv turbo red adidas eqt support adv core blackturbo red white mountaineering x adidas eqt 93 17 boost drops march
adidas Ultra Boost Uncaged Triple Black adidas Ultra Boost Uncaged Solar Red adidas Ultra Boost Uncaged Tech Earth adidas Ultra Boost Uncaged Navy adidas Ultra Boost Uncaged Collection adidas Ultra Boost Uncaged Black/Grey Adidas Ultra Boost Uncaged Core Black Adidas Ultra Boost Uncaged Solid Grey Adidas Ultra Boost Uncaged W Shock Red Ultra Boost Uncaged adidas Ultra Boost Uncaged adidas Ultra Boost Uncaged Scarlet Red adidas Ultra Boost Uncaged Solar Red-Black adidas Ultra Boost Uncaged Grey-Clear adidas Ultra Boost Uncaged Black-White adidas Ultra Boost Uncaged Ray Red adidas Ultra Boost Uncaged Shock Red-Ray Pink adidas Ultra Boost Uncaged Clear Grey adidas Ultra Boost Uncaged Solid Grey-Black-White UltraBoost